Победа на Румен Киров в Планинско Шумен 2023 (СНИМКИ)

Традиционно със състезанието в Шумен се откри и новият сезон в националния шампионат по планинско изкачване. Автомобилното състезание Планинско изкачване „Шумен 2023“, посветено на емблематичния шуменски пилот Валерий Великов, се състоя на 8 и 9 април.

Румен Киров със Subaru Impreza от АСК Старт М Криводол бе най-бърз 23-тото издание в Планинско изкачване “Шумен”.

Първите два манша преминаха с разменени победи между Румен Киров и Пламен Камбуров (Skoda Fabia RS, АСК Премиум Рейсинг Тим). В решаващият трети манш Киров грабна победата. Той се наложи и в генералното класиране. Трети остана шуменецът Мартин Сурилов (Citroen C3 R5, АСК МС Рали Тийм).

Четвърти стана Йордан Методиев с Honda Civic представящ АСК МБ Рейсинг. Той спечели и победата в клас HC4.

Станислав Първанов със същия автомобил и от същия клуб остана пети в генералното класиране.

Шести е Христо Атанасов със Citroen С2 (АСК Шумен Аутоспорт), който спечели първото място в клас RC4.

Седми в генералното класиране и първи в клас HC3 стана Иво Дечков със Seat Ibiza, АСК Шумен аутоспорт.

Надпреварата за купа “Лада” спечели Росен Русев с ВАЗ 2105 от Ара мотор спорт.

Специалната купа от кмета на Шумен взе пилота с най-добро време по трасето – победителят Румен Киров. Купата “любимец на публиката” получи Мартин Сурилов.

Още няколко специални награди връчиха организаторите от АСК Шумен Аутоспорт. Едната отиде при момчетата, които подгряваха публиката между маншовете с атрактивните си дрифт изпълнения. Наградата получи Веселин Стойчев. Купи за “доверен партньор” бяха връчени на Община Шумен, която застана зад организацията на състезанието – получи я заместник-кметът Найден Косев и на председателя на АСК Шумен аутоспорт Валери Балабанов.

Пълните официални резултати от състезанието може да видите ТУК.

Снимки: Web Arts