Вторият ден на 52-ро рали “Стари столици”

Вторият ден на рали “Стари столици” продължава с пет състезателни етапа. Екипажите ще преминат по два пъти „Пивовара“ (12,66 км) и „Лозево“ (6,96 км), а за финала е запазена класиката „Валерий Великов“ (9,59 км), която ще носи и допълнително бонус точки. Стартът на първия за деня етап е в 09:30 часа.

Шуменският екипаж Мартин Сурилов / Здравко Здравков водят в класирането след първия състезателен ден на 52-рото издание на рали “Стари столици”. Сурилов записа четири етапни победи в съботния ден надпревара. Втори в подреждането на 8,7 сек. след Сурилов е Пламен Стайков с навигатор Рафи Кадир. На трето място е екипажът Мирослав Ангелов / Георги Гаджев на 1,07.5 мин от първия във временното класиране на ралито.

Никола Мишев / Петър Сивов от АСК АРТ Моторспорт са първи в клас RC4. Водачи след първия ден в клас RC3N са Динко Иванов / Чавдар Събев от АСК Шумен Ауто Спорт, а Петър Йорданов / Любка Йорданова от АСК Престиж водят класирането в RC5. В клас Е1 в първи в класирането след първия състезателен ден е екипажът Добрин Борисов / Пламен Иванов от АСК Булсим.

Организаторите на 52-рото рали “Стари столици” изказват благодарности към отговорното поведение на публиката край трасетата и най-вече към всички фенове на автомобилния спорт, които изгледаха градския етап “Арена Шумен” за дисциплината преди, по време и след етапа.